top of page
Klinik Pilates Salonu.jpg

Klinik Pilates

Joseph Hubertus Pilates

Joseph Pilates, Reformer aletini en başta rehabilite amaçlı icat etmiştir. Metodun gelişiminde kişisel rahatsızlıklarına çözüm arayarak başlayan hikayesi esir askerlerin bulunduğu kamptaki kişilerin sağlıklarını egzersiz ile iyileştirmek ile dikkat çeken Joe'nun metodu gazi İngiliz polislerini iyileşme süreçlerini hzlandırmak için icat ettiği cadillac ekipmanı ile boyut kazandı. Son olarak dansçılar ve performansçıların geçirdiği sakatlanmalara çözüm üretebilmekle birlikte performanslarını ve formlarını da iyileştirmeyi de metodolojisine kazandırdı.

Contrology | Kontrol Bilimi | Pilates

Pilates metodunun bedeni güçlendirmek, esnekliği artırmak ve forma girmek için çok etkili olduğunu artık biliyoruz. Pilatesi en ağır fiziksel hastalıklardan en küçük fonksiyon zayıflıklarına kadar, postür bozukluklarından nefes becerilerine kadar tedaviye çok yardımcı olduğu için doktorların yürüyüş ve yüzmeden sonra en çok tavsiye edilen egzersiz metodu olduğunu biliyor muydunuz?

Joseph'in tanımlaması ile asıl adı Conrtrology yani Kontrol Bilimi olan Pilates,  bedenin kendini iyileştirme becerisini en iyi anlayan ve katkı sağlayabilen bir egzersiz metodudur.

klinik pilates.jpg

Klinik ihtiyaç ve hedefler için Pilates

Tedaviye yardımcı olmak ve rahatsızlığın ilerlemesini önlemek için aşağıdaki medikal hastalar ile çalışıyoruz.

 • Osteoporoz

 • Skolyoz

 • Diz-kalça kıkırdak sorunları

 • Kireçlenmeler

 • Omuz ağrıları

 • Omurga rahatsızlıkları

 • Fibromiyalji

 • Multiple Skleroz ve Parkinson

 • Duruş ve postür bozuklukları

 • Daha önce hiç egzersiz yapmamış olanlar

 • Yaşlı yetişkinlerde

Klinik Pilates

Klinik Pilates, klinik ihtiyaçları öne çıkan hastalar için Pilates metodunun ilke ve prensipleri ile birlikte fonksiyonel anatomi, hastalık biyomekanikleri ve patomekanikleri hakkında eğitimlere ve deneyime sahip Tam Kapsamlı Pilates eğitmenleri tarafından uygulanır. 

Klinik Pilates ihtiyaçları öne çıkan üyelerimiz ile mutlaka doktor yönergeleri  doğrultusunda, akut dönemleri kapsamayan zamanlarda, varsa fizik tedavi ile birlikte ya da fizik tedavi sonrasında tedaviye yardımcı olacak egzersiz stratejileri ile çalışıyoruz.

Adana Klinik Pilates

Klinik Pilates

Osteoporoz-Klinik-Pilates-Adana.jpg

Osteoporoz ve Klinik Pilates

spineS_edited.jpg

Omurga Rahatsızlıkları ve

Klinik Pilates

Fibromyalji.jpg

Fibromiyalji ve Klinik Pilates

Klinik Pilates.png

Alt Ekstremite Hastalıkları için Pilates

rehab pilates 65 yas.jpg

65 Yaş ve Üzeri için 
Klinik Pilates

65 Yaş ve Üzeri için Klinik Pilates

Yaşlı yetişkinlerde düşme riskini azaltmak için Klinik Pilates

Düşmeler, yaşlanan yetişkinlerin karşılaştığı en yaygın ve ciddi sorunlar arasındadır. Düşme sonrası kaygı ve düşme korkusu, düşme riskini daha da artırabilen ve yaşam kalitesi üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip psikolojik  sonuçları olabilir. Bu nedenle,  düşme riski taşıyan bireylerin hareket fonksiyonlarının korunması ve geliştirlmesi hayati önem taşır. Klinik Pilates ihtiyaçlarında eğitimli ve tecrübeli eğitmenlerimiz, kişisel sınırlamaları ve hedefleri olan üyelerimiz için egzersiz programlarını, takip eden doktor onayı ve yönergeleri ile çalışırlar.

bottom of page