top of page
Pilates exercise system founder Joseph P

Fiziksel
Zindelik,
Mutluluğun
İlk Şartıdır.

Joseph Hubertus Pilates

Aktif yaşamda kalmak için ister günlük egzersiz ihtiyaçlarınızı karşılamak isteyin, ister özel welness hedeflerinizi geliştirmek, isterseniz kilonuzu kontrol altında tutmak ve sağlıklı, fonksiyonel, formda bir vücut isteyin. 

Yaşınız, kondisyon seviyeniz veya hedefleriniz ne olursa olsun, vücudunuzun ve zihninizin Pilates'e ihtiyacı vardır.

Pilates

Pilates kasaları güçlendirmek, esnekliği geliştirmek ve daha sağlıklı olabilmek için Joseph Hubertus Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz metodudur. Egzersizler minder ve kendisi tarafından özel olarak tasarlanmış ekipmanlar ile gerçekleştirilir. Pilates metodu, vücudun tüm bölümlerini kapsayan ve her çeşit aktivite ve spor için destekleyici uygulamalar içerir. 20. yüzyılda geliştirilen asıl adı contrology metodu her zaman döneminin bir adım önünde olmuştur, ancak. yüzyılın başlarına kadar popüler hale gelememiştir. Şuan tüm dünyada 10 milyondan fazla insan Pilates metodunu uygulamaktadır.

Herkes için kişiye özel Pilates

Online Pilates dersi

Online Mat Pilates

Tek İhtiyacınız Bir Mat

Mat, Pilates'in temellerini öğrenmek için harika bir zemindir. Pilatese hazırlık, başlangıç seviye ve her seviyede öğrenciye Pilates metodun prensiplerini öğreterek tüm vücut egzersizleri içeren kapsamlı bir çalışma sağlar. Online Mat Pilates dersleri ile bulunduğunuz her yerde yapılabilmesi ile vazgeçilmezdir.

Reformer Pilates

Reformer Pilates

Sağlık ve Mutluluk İlk Seansta

İlk seansta Pilates'in diğer egzersizlerden çok farklı olduğunu göreceksiniz. Pilates metodunun en çok amaçlı ekipmanı reformer ve hareket etmenin en özgür koşullarını sağlayan mat egzersizleri ile kapsamlı ve dengeli bir seans size çok iyi gelicek.

Pilates Mentorluk Programı.png

Comprehensive Pilates

Adana'da ilk Tam Kapsamlı Pilates

Pilates ilke ve prensiplerinin en üst düzeyde uygulandığı bu derslerde: özellikle spesifik popülasyonlarda ki öğrencileri için en güvenli ve efektif prensiplerle kişisel ihtiyaç ve hedeflere özel egzersiz stratejileri tüm pilates ekipmanları kullanılarak çalışılır.

Joseph_Pilates_original_studio.jpg

Pilates Orjinal Studio

Contrology By Pilates

Daha önceki spor ve fitness deneyimleriniz sonuç vermemiş veya daha önce hiç egzersiz deneyiminiz olmamış olabilir. Vücudunuz, sizin için özel olarak tasarlanmış Pilates ders planlarına en iyi şekilde yanıt verecektir. Kişiye özel egzersizyolculuğunuzun başlangıcında, bilgili bir eğitmen, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir Pilates programı oluşturmak için mevcut fiziksel aktivite seviyenizi, yaralanma profilinizi, duruşunuzu ve genel sağlığınızı değerlendirecektir. Eğitmeniniz bir Pilates uygulamasını size özel planlayacak, böylece daha iyi hareket etmeye, daha iyi hissetmeye ve daha iyi yaşamaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz bir ön değerlendirmede vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu öğrenin. Hemen başlayabilmek için kulübümüz ile iletişime geçin.

Comprehensive Pilates

Spesifik ihtiyaç ve hedefleriniz için tam kapsamlı Pilates ile tanışın.

Adana Klinik Pilates

Klinik Pilates

Pilates metodu, tüm seviyede kişiler için koruyucu ve düzeltici ilke ve prensiplerle geliştirilmiştir. Nefes, hizalanma, kontrol koordinasyon, merkezleme, ritim, tüm vücudun dengeli kas iskelet gelişimi gibi prensipler ile günümüzün yaygın fiziksel rahatsızlıklarına iyi gelerek tedaviye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Hamilelikte Pilates

Hamilelikte, Öncesinde ve Sonrasında Pilates

Gebeliğinizde bedeninizin yeni bir yaşam için hazırlanmasında oluşacak doğal değişimlerinizin negatif etkilerini azaltmak ve gebeliğinizde ve sonrasında vücut sistemlerinizin sağlıklı çalışmasını sağlayacak gebeliğin her ayına özel stratejiler ile bilimsel kaynaklı egzersiz programları ile çalışıyoruz.

Sporcular için Pilates

Dansçılar ve Sporcular için Pilates

Pilates metodu dansçı ve sporcuların fiziksel ihtiyaç ve hedefleri ile geliştirilmiştir. Bu sebeple Joseph Pilates performansçıların bedenlerinde özgürleşmelerini sağlayacak esneklik, kuvvet, dayanıklılık, kontrol, koordinasyon, konsantrasyon, nefes gibi ihtiyaçlarına etkili sonuçlar kazandıran egzersiz ve metotlar geliştirmiştir. Günümüzde uluslararası başarılara imza atmış çok sayıda profesyonel Pilates yapmaktadır.

Eğitimli ve tecrübeli eğitmenlerimiz, kişisel sınırlamaları ve hedefleri olan üyelerimiz için egzersiz programlarını, takip eden doktor onayı ve yönergeleri ile hazırlamaktadır.

Dengeli bir vücuda sahip olmak için

Kim olursak olalım veya hangi formda olursak olalım, Pilates'in hayatımızın günlük aktivitelerini nasıl geliştirdiğini siz de keşfetmelisiniz - ister sadece ayakkabılarımızı bağlamak için eğilmek, ister 42km bir maraton koşmak olsun. Metodu düşünce sürecimize yerleştiğimizde, fiziksel hislerin ötesine geçebilir - bize benlik duygumuzla pozitif bir bağlantı sağlarken tüm varlığımızı etkili bir şekilde yönetmeyi öğretir.

Ritim ve Nefes

Pilates'te nefes alma, her bir egzersizde hareketi başlatan ve ona bağlı belirli bir ritim ile hareketi besleyen bir eylemdir.

Denge ve Merkezleme

Pilates'te tüm hareketler merkezden dışarı doğru yayılır ve Pilates'in en temel amacı eşit ve dengeli bir kas sistemi oluşturmaktır.

Kontrol ve Konsantrasyon

Zihnin nefes aracılığı ile ilgi egzersize odaklanması ve akış içerisindeki kas aktivasyonlarının ve rahatlık halinin devam edebilmesidir.

Gevşeme ve Tüm Vücut Hareketi

Vücudumuzdaki gereksiz gerilimi serbest bırakmayı öğrenmenin, harekette ve hayatımızın geri kalanında kolaylığı ve akışı bulmamıza yardımcı olur.

chair.jpg
Pilates Standartlarımız

Üyelerimizin sağlık, güzellik ve aktif yaşam ihtiyaçlarına egzersiz çözümleri için temelde aşağıdaki eğitim fakülteleri, akademiler ve derneklerinin standartları ile çalışıyoruz? Pilates bilgi ve tecrübelerimizin kaynağı olan eğitim kurumlarımızı inceleyin.

bb-250px_edited.png

Balanced Body

Pilates Faculty

Tam Kapsamlı Pilates Eğitmenlik Eğitimi

Basi Pilates

Basi Interactive

Kapsamlı Pilates Egzersiz Kitaplığı

Serotonin Akademi

Serotonin Akademi

Klinik İhtiyaçlar İçin Mesleki Gelişim Seminerleri

FINAL_PMA_LOGO_edited.png

Pilates Method Alliance

Profesyonel Pilates Öğretmenleri Derneği

Mehmet Raci TEKTAŞ

Kurucu Eğitmen

Mehmet Raci, dans ve egzersiz üzerine uluslararası eğitimler ve alternatif hareket disiplinlerinden edindiği bilgi ve tecrübeler ile kendisinin ve üyelerinin aktif yaşam ihtiyaçlarına destek olmak için çalışıyor.

Bu vizyon ile daha fazla kişiye dokunabilmek için eğitmen ve eğitmen adayları ile bilgi ve tecrübelerini mentörlük programı ile paylaşıyor.

Mentor2.jpg
bottom of page