top of page
Women Stretching
Yavaşlayın, hissedin, fark edin...

Wes Yaşam Kulübü, size yenilenmenizi ve yenilenmiş hissetmenizi sağlayacak, rahatlatıcı ve bütünsel olarak gençleştirici bir deneyim sunmak için yenilikçi bir yaklaşım benimseyen eşsiz bir yoga stüdyosudur. Wes Yaşam Kulübü'nün size neler sunabileceğini görün.

Daha fazla bilgi

Seyhan BANA ile Yoga Dersleri

Freedom Stili Yoga

Duyusal deneyime dayanan bir uygulama. Bedenin sesine hassaslaşmayı ve onun ihtiyaçlarına göre hareket etmeyi içeriyor.
Nefes ve bedenin mindful farkındalığı ile her insanın kendine has beden yapısı ve hareket biçimi olduğu gerçeğinden yola çıkarak o an için bedeninize en uygun fiziksel hizayı bulmaya ve dikkatiniz ile algılarınızı duruşun ana parçalarından biri haline getirmeyi içerir.

Yin Yoga

Duruşların içinde uzun süreli (3-5 dk) kalınarak, etkilemek istenilen bölgedeki kaslar pasif bırakılarak yapılan meditatif bir yoga uygulamasıdır.
Bu dersler, modern yaşamın bir getirisi olan hedef odaklı, amaç odaklı, acele etmeye, yapmaya, başarmaya yönelik tavrımızı dengeleyici özelliktedir.
İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına, kendi ile bağ kurmasına alan tanır ve Yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamalarını ve tüm yang aktiviteleri dengeler.

TRE® “Gerilim ve Travmayı Serbest Bırakma Egzersizleri:

İyi hissetmek her şeyden önce kendi bedeninin içinde rahat olmaktan geçiyor. Bedenin içinde rahat hissettikçe, bu rahatlık dalga dalga nefesinde, ilişkilerinde ve hayatında etkisini gösteriyor.
TRE® “Gerilim ve Travmayı Serbest Bırakma Egzersizleri, travmatik bir deneyim veya kronik stres sırasında vücutta oluşan derin gerilimi serbest bırakmaya yardımcı oluyor. Bedenin kendini iyileştirme mekanizmasını aktive ediyor.
Bedenin stres ya da travmatik durumlar karşısında doğal bir savunma yanıtı var kas büzülmeleri.Stresli olay geçtikten sonra da normal ve sağlıklı hale geri dönmek için kas gerilimini adeta silkinip üstünden atacak ve doğal, gevşek haline geri dönecek şekilde tasarlanmış. Belki hayvanların titreme yoluyla stresi nasıl vücutlarından attıklarını, böylece yaşadıkları zorlu deneyimin hikayesini taşımadan yola devam ettiklerini görmüşsünüzdür. Hayvanlar titreyerek sinir sistemlerini sakinleştirebiliyorlar. Aslında bu mekanizma biz insanlarda da var, ancak evrimleşme süreci içinde silkeleme mekanizmasını köreltmiş, unutmuşuz.

David Berceli’nin geliştirdiği teknikle bu doğamızda zaten var olan mekanizmayı yeniden aktive edebilir, böylece kas ve sinirlerdeki titreme ve salınma mekanizmasını bilinçli bir farkındalıkla harekete geçirebilir, kas gerilimini doğal olarak azaltarak, birikmiş stresi boşatabilir ve bedenlerimizi sağlıklı ve dingin hale geri döndürme fırsatı bulabiliriz.

Özel dersler hakkında:

Özel dersler; bedeninizin ihtiyaçlarına uygun şekilde özel olarak tasarlanır. Bedeninizi dinç ve dingin
hale getirerek yogayı günlük hayatınıza dâhil eder.
Bu dersler yoganın temellerini öğrenmeniz, kendinize düzenli bir yoga rutini oluşturmanız, mevcut bir
yoga pratiğiniz varsa uygulamanızı geliştirmeniz yönünde destek sunar.
Özel ders almak veya sorularınız için lütfen iletişime geçin:

Eğitimli ve tecrübeli eğitmenlerimiz, kişisel sınırlamaları ve fiziksel rahatsızlıkları olan üyelerimiz için egzersiz programlarını, takip eden doktor onayı ve yönergeleri ile hazırlamaktadır.

bottom of page